Dans Kursu seçerken

Dans Okulu seçerken nelere dikkat etmeliyim?

Bir dans kursunun size vermesi gereken en önemli ayrıntı doğru tekniklerle dans etmenizi sağlamaktır. Bu nedenle dans kursu seçerken eğitmenlerinin özgeçmişine, deneyimlerine, sahip olduğu sertifikalara ve en önemlisi yetiştirdiği öğrencilere bakmalısınız. Ülkemizde Latin Dansı eğitimi vermek için TDSF Antrenörlük sertifikası sahibi olmak zorunludur. Lütfen eğitmeninizin sertifikasını kontrol ediniz.

Dans kursunun fiziki şartlarına da dikkat edilmelidir. Havadar mı? Soyunma odası var mı? Ders alacağınız sınıflar metrekare olarak yeterli mi? ve yine en önemlisi bu kurs resmi makamlarca onaylı mı? Ülkemizde dans kurslarının GSGM ve ya Milli Eğitim Bakanlığından belgeli ve denetim altında oluyor oması şarttır. Gittiğiniz kurslarda bu belgeleri kontrol ediniz.

Dans kursunun size sağlayacağı sosyal ortamı kontrol ediniz. Dans kursunun tüm sosyal medya hesaplarını gözden geçiriniz. Size, tarzınıza, beklentinize uygun sosyal aktivitelerle ve kurum içi iletişimle mutlaka kayıt öncesinde tanışınız.

Tüm bunları derse katılmadan öğrenmek zor olacaktır. Bu nedenle mutlaka ilk derse girip daha sonra karar veriniz.

Dans derslerimiz için ilk ders deneme imkanınız bulunmaktadır.