Güncel

Düğün Dans Kursu (ilk dans – düğün giriş dansı)

Evlenecek çiftlerin en büyük arzusu iyi bir düğün organizasyonudur. Düğün organizasyonunun ve düğünün en önemli anlarından biri şüphesiz ki düğün dansıdır. A

İlk dansınızı en göz kamaştırıcı şekilde yapmanın yolu da profesyonel dans eğitmenlerinden destek almaktır.

Bu en güzel gününüzü dans kursumuzda alacağınız 5 saatlik düğün dansı özel dersi ile ölümsüzleştirebilirsiniz. Bu dersler eğitmenimizin ve sizin uygun olduğunuz saatlere randevu sistemi ile yapılır.

Okulumuzda düğün dans kursu olarak bolero, rumba, vals, tango ve özel olarak seçtiğiniz bir müzik var ise bu müziğin ritmine uygun farklı bir dans çeşidi öğretilir.

Koreografi yerine dansın temelini öğrenmiş olursunuz. Böylece düğününüzde yaşayacağınız hiçbir stres ya da heyecan evlilik dansını etkilemez. Ayrıca dansı öğrenmenin en büyük katkısı da ömür boyu birlikte olacağınız eşinizle gittiğiniz her yerde tıpkı düğününüzde sergilediğiniz dansınız gibi dans edebilecek olmanızdır.

Düğün dans dersinde ilk olarak şayet seçtiğiniz bir parça yok ise arşivimizden size uygun bir parça seçilir. Daha sonra bu parçanın ritmine uygun dansın temel adımları öğretilir. İkinci dersten itibaren dansın ileri seviye figür ve dönüşlerine geçilir. Ayrıca etkileyici bir düğün dansı çıkışı ve göz kamaştırıcı bir kapanış için en uygun alternatifler öğretilir.

Düğün dansı kursları çeşitli materyaller ile (tarlatan, topuklu ayakkabınız) ve düğün atmosferiniz (düğün dansını yapacağınız mekan, pist, seyirciler) düşünülerek işlenir.

Tek ders ücreti 1 saat 160 TL

**** Kampanya ****

1 saatlik özel ders 160 TL yerine 140!
3 saatlik özel ders 480 TL yerine 420 TL! *
5 saatlik özel ders 800 TL yerine 600 TL!
Zeybek derslerinde 5 saat 900 TL yerine 680 TL
Ayrıca düğün dansı videosunu getiren tüm çiftlerimiz dans kursumuzda Latin Dansları ve Sirtaki gruplarından birinde %50 indirim ile tek kişi fiyatına 2 aylık 2 kişilik ders imkanı! İndirim nakit alımlarda geçerlidir.

*Düğüne kadar 5 saat ders alma fırsatı olmayan çiftlerimize özel temel figürleri içeren 3 saatlik program

Kampanyamız İLK DERS PEŞİN ve NAKİT ödemede geçerlidir.

Fiyatlarımız iki kişi için geçerlidir.

 

Düğün Dansı – İlk Dans – Evlilik Dansı;

Adına ne derseniz diyin herkesin gözlerinin üstünüzde olduğu o anı ölümsüzleştirmek için düğün dansı dersimiz size göre.

 

Düğün Dansı için Profesyonel Öneriler

Bu en güzel günün en büyülü kısmı dans ettiğiniz an olacaktır. Ancak bu ana hazırlanırken stres yaşamadan keyif almanız çok önemlidir. Evlilik hazırlıkları esnasında tüm çiftler ister istemez bazı sıkıntılarla karşılaşacaklardır. Unutmayın ki bir ömür boyu beraberlik için yola çıktınız. Hazırlık aşamaları da sonradan mutlu hatırlayacağınız anlar olmalı. Bu nedenle dans dersi alırken de kendinizi eğitmene teslim etmeli ve bu dersin de tadını çıkarmalısınız.

Düğün esnasında eşler oldukça heyecanlı olacaktır. Sık sık sahneye veya kalabalık önünde konuşma yapmaya yönelik bir işiniz yoksa da büyük ihtimalle dans etmeye çıktığınız o an en büyük heyecanı yaşadığınız nokta olacaktır. Bu nedenle koreografi ve ezberden uzak durun. Dans etmeyi öğrenin. Yani düğün dansınızı siz yönetin.

Dansı olduğu şekliyle öğrenmenin bir diğer faydası da gittiğiniz her yerde ömür boyu düğün için öğrendiğiniz dansı icra edebilecek olmanızdır.

Dans dersi esnasında mümkün olduğunca tarlatan topuklu ayakkabı gibi düğün esnasında giyeceğiniz kıyafetlere yakın kıyafetlerle pratik yapmaya çalışın. Eğitmeni kıyafetiniz konusunda uyarın. Örneğin çok uzun kuyruklu gelinlikler için yürüyüş ve dönüş konusunda eğitmenin dikkatli davranması gereklidir.

Seyirci faktörünü asla unutmayın. Dansınızı mümkün olduğunca arkadaş ve yakın çevrenizden birkaç insanın karşısında prova edin.

Düğün dansınızın ilk veya ikinci dersinde ve son dersinde video çekimi yaptırın ki kendinizi dışarıdan bir gözle izleme imkanı bulup hatalarınızı düzeltirken geldiğiniz gelişme noktasına da şahit olun.

Düğün dansı dersleri aldıysanız fotoğrafçınıza ve video çekecek kişiye mutlaka boydan çekimler konusunda uyarıda bulunun ki elinizde daha sonra da izleyebileceğiniz bir anı olsun. Hatta bir yakınınızdan ekstra bir video çekmesini de rica edin.

Eğitmene düğün salonu, dans pisti ve oturma düzeni hakkında bilgi verin.

Ve asla stres olmayın ezberden uzak ve deneyimli bir eğitmenden düğün dansı eğitimi aldıysanız herkesi büyüleyeceksiniz…

Lindy Hop Dans Kursu

Lindy Hop (ya da Lindy) 1920 ila 1930larda New York, Harlem’de ortaya çıkmış bir partnerli danstır. Bu dans kendi içinde 8 ve 6 saymalı adımlardan oluşur ve Charleston ve Tap’tan esinlenilmiş adımlamalar içerir.

Bu dans çılgınca ve içten gelen bir şekilde, coşkulu tekmeler ve vücut hareketleriyle yapılır. Veya havalı ve karmaşık olabilir. Bu dansın en önemli yönleri partnerinle dans etmek, müziği yakalamak ve eğlenmektir.

Lindy Hop, ırk ayrımının yaşandığı zamanlardaki ırk bariyerini delip geçmiş bir kültürel fenomen olarak sayılır. Kültürel tarihle ilgilenen modern dansçılar, Lindy’nin köklerini, rivayetlerden ve dansçıların orijinal film görüntülerinden, 1970ler ve 1980lerdeki haliyle bir araya getiriyor. Lindy’nin tohumlarının ve tarihinin birbirine girmiş olmasına rağmen şu bir gerçektir ki, Lindy, Avrupa’ya özgü dans yapısı ve Afrika’ya özgü ritim ve hareketlerden doğmuştur.

Lindy Hop 1980′lerin ortalarında, dönemin etkileyici koreograf ve dansçısı olan Swing Legend Frankie “musclehead” Manning zamanında, tekrar keşfedilerek canlandırılmıştır. Şuanda Lindy Hop ve diğer Swing dansları ve çeşitleri dans pistine dönmek için dünya çapında bir modadır.

Okulumuz Dans okulu olarak bir çok çeşidi içinde barındırırken Lindy Hop Dans Kursu ve Swing Kursu nu da bünyesine katmıştır.

Yeni Açılan Dans Kurslarımız

Dans Dalı Başlangıç seviye dans kursu tarihi Saati
Latin Dansları

Küba dansları

 27 Eylül 2016 Salı

4 Ekim 2016 Salı

19:30 / 21:00

21:00 / 22:30

Lindy Hop – Swing Kayıtlar Devam Ediyor 19:30 / 21:00
Arjantin Tango Salı 19:30 / 21:00
Hip Hop 29 Eylül 2016 Perşembe 19:30  / 21:00
Flamenko 3 Ekim 2016 Pazartesi 19:30 / 21:00
Zeybek 27 Eylül 2016 Salı 21:00 / 22:30
Sirtaki Kayıtlar devam ediyor 21:00 / 22:30
Zumba Her Salı ve her Perşembe  
19:30 / 20:30
Çocuklar için dans teknikleri Her Cumartesi 13:30 / 14:30 (4-5 yaş bale)13:30 / 14:30 (7 – 9 yaş hiphop)14:30 / 15:30 (6 – 8 yaş modern dans ve bale)

Çocuklar için Dans

Çocuklarınıza neden dans eğitimi aldırmalısınız?

Dans eğitimi her yaşta sağ ve sol beyininizi kullanma alışkanlıklarınızı geliştirir. Özellikle çocuklarda ritim ve hareketleri özdeşleştirme bu anlamda oldukça önemlidir.

Dans eğitimi çocuğunuzun;

  • Özgüvenini arttırır,
  • Sosyalleştirir,
  • Fiziki gelişimini destekler,
  • Duygusal zekasını geliştirir,
  • Eğlenmesini sağlar.

Okulumuzda çocuklar için dans teknikleri grubumuzda bale, hiphop, Latin dansları figürleri ile çocuklarınızın fiziki ve kişisel gelişimleri hedef alınır.

Çocuklarınız için dans eğitimi alacağı eğitmen oldukça önemlidir. Ne yazık ki ülkemizde bu sektör yetkisiz kullanımlara oldukça açıktır. Bu nedenle uygun dans eğitimini araştırırken eğitmenin yeterliliğini mutlaka sorgulamalısınız.

Ülkemizde çok fazla bulunmamakla birlikte eğitmenin dans eğitici eğitmenlik belgelerinin yanı sıra pedagojik formasyon eğitimini de mutlaka araştırınız.

Dansorium çocuk dansları eğitim programı her Cumartesi 13:00 / 14:00 saatleri arasındadır.

Çocuğunuzun dans etmeyi sevip sevmeyeceği yönünde bir tereddütünüz varsa ilk dersimize ücretsiz olarak katılıp kararı daha sonra verebilirsiniz.

Business Class

Her müzik ayrı bir dansı ifade eder. Dans kursuna gelmiş herkesin de her dansı yapabilmesi ya da dansçı olması beklenmez. Örneğin Salsa kursuna gider Salsa öğrenirsiniz, ya da Flamenko müzikleri ile Flamenko yaparsınız.

Biz bu sınıfla sizlere gittiğiniz ortamlarda çalan parçalarda dans etmeyi öğretiyoruz. Eşinizle veya bir arkadaşınızla bir yemektesiniz. Hafif bir canlı müzik ile slow parçalar çalıyor. Pistte salınan bir çift olmak yerine çok şık bir bolero dansı ile eşinizi ya da orada bulunanları etkilemek istemez misiniz?

Bu o kadar kolay ki.

İşte bu sınıfta biz sosyal ortamınızda dans edebilmenizi amaçlıyoruz. Dans etmeye olanak sağlayan her ortamda her durumda basit birkaç adımla eşlik edebileceksiniz ve üstelik dışarıdan hiç de basit görünmeyecek şekilde.

Bizce herkesin bilmesi gereken birkaç temel dansı en sosyal şekilde öğrenmenizi amaçlıyoruz.

Bolero , Rumba , Slow , Slow Rock, Jive ve Vals ile özellikle baylar bu dansları hiç bilmeyen bir bayanla bile dans edebilirler.

Business Class sınıfında Salon Danslarının disiplinli tekniklerine girmeden sosyal ortamınızda bu dansları sergiliyor olacaksınız.

Horon Kursu

Horon(Horon dansı) derslerimizde Karadeniz Bölgesinde yapılan farklı yörelere ait bir çok Horon türü gösterilir.

Trabzon, Rize, Giresun ve Artvin yörelerini öğreneceğiniz Horon kursumuz enerjik bir halk dansı isteyenler için idealdir.

Karadeniz insanının özgürlüğüne düşkün enerjik yapısını görselleştiren Horon; Anadolu insanının en eski danslarındandır.

Karadenize kıyısı olan ülkelerin birçoğunda aynı müzik aletlerini ve figürlerini görmeniz mümkündür. Bu özelliği ile Horon dansın evrenselliğinin de en önemli kanıtıdır.

Büyük bir tarihe imza atmış Anadolu toprakları için Horon bir özgürlük sembolüdür.

Hiphop Kursu

Haftada 1 gün 1,5 saat yapılacak HIP HOP(hiphop) dansı derslerimizin içeriği:

* Isınma, kondisyon, pre-streching (20dk)Hip Hop dansı için karın, sırt ve bel kaslarının kuvvetli ve esnek hale gelebilmesi için dersin en önemli bölümü

*Koreografi / Rutin öğretimi

*Basit hareket tekrarları

*Streching

*Ayda bir kez break dance (bboying) hareketleri (el ve kafa duruşları gibi) çalışması. (dersin son 15dk’sı)

Zumba Dersi (dans ile zayıflama programı)


Zumba Kursu Fiyat ve Detayları

Salı : 18:30 / 19:30 ve 19:30 / 20:30 iki sınıf

Perşembe : 18:30 / 19:30 ve 19:30 / 20:30 iki sınıf

Haftada 2 gün ders almanız halinde aylık 150,00 TL

Haftada 1 gün ders almanız halinde aylık 100,00 TL

 

Dilerseniz bir dersimizi izleyip kararınızı daha sonra verebilirsiniz.

Zumba kursumuzun ilk dersi ücretsizdir.
Zumba derslerimizde seviye sınırı yoktur.
Derse katılmak için herhangi bir sağlık sorununuz olmamalıdır.

Zumba bir partideymiş gibi eğlendirirken cardio egzersizi yapmayı amaç edinmiş bir dans türüdür. Dünya çapında büyük bir üne sahip Zumba Dansının Eğitmenleri uluslar arası geçerliliğe sahip bir eğitim sonrası sertifika almak zorundadırlar. Aldıkları bu fizyolojik ve pratik eğitim sonrasında Zumba eğitmenleri öğrencisini fiziki yapısına en uygun şekilde yönlendirecek hareketlerle zayıflatmayı hedef alır.


Zumba dersinde hip-hop, salsa, merengue, mambo, capoeira ve hatta  oryantal figürleri bulursunuz.

Zumba çılgınlığında siz de yerinizi alın…

Zeybek Kursu (Harmandalı – Çökertme – Kostak Ali – Kerimoğlu)

Zeybek kursu genel anlamıyla tüm bu ege yöresi danslarının gösterildiği kurlardan oluşur Ancak sosyal kullanımı ağır bastığından dans kursumuzda Zeybek oyunlarından Harmandalı dersi ile başlanır. 1 aylık Harmandalı kursu ardından diğer zeybek oyunlarına geçilir. Zeybek dersimize rahat kıyafetlerle katılmanız önerilir. Haftada 1,5 saatinizi ayırarak bir ay içinde kendi düğününüzde veya  yakınlarınızın en mutlu günlerinde Harmandalı gösterinizle herkesi büyüleyebilirsiniz.

Aşağıda izleyebileceğiniz video sadece 4 haftalık ders ile öğrencilerimizin sergilediği Harmandalı gösterisine aittir.

Ege denilince akla Zeybek gelir. Mert, cesur, atılgan, mazluma dost, haksızlığa düşman olarak tanınırlarTürk köylüsünün tipik bir örneğidir. Kurtuluş savaşında  gösterdikleri başarılar ünlerine ün katmıştır. Bugün Zeybeklik tarihi bir anı olarak yaşatılmaktadır.

Bölgenin oyun türü Zeybektir. Batı Anadolu’nun hemen hemen her, yerinde ”Zeybek” türündeki oyunlar görülür. Afyon, Antalya, Isparta, Burdur, Sakarya çizgisinin batı tarafında kalan illerimizde bu tür oyunun büyük etkileri vardır.

Zeybek oyunları her biri kendi hikâyesinden doğmuş kimi zaman hüzünlü, kimi zaman kahramanlık dolu oyunlardır. Zeybek oynayan kişinin sadece figürleri yapması değil yaptığı figürlere bu duyguları katması önemlidir. Eğitmenlerimiz bu oyunları sizlere bu duyguları katarak öğretmeyi benimsemişlerdir.

Ege denilince akla Zeybek gelir. Mert, cesur, atılgan, mazluma dost, haksızlığa düşman olarak tanınırlar. Türk köylüsünün tipik bir örneğidir. Kurtuluş savaşında gösterdikleri başarılar ünlerine ün katmıştır. Bugün Zeybeklik tarihi bir anı olarak yaşatılmaktadır.
Bölgenin oyun türü Zeybektir. Batı Anadolu’nun hemen hemen her, yerinde ”Zeybek” türündeki oyunlar görülür. Afyon, Antalya, Isparta, Burdur, Sakarya çizgisinin batı tarafında kalan illerimizde bu tür oyunun büyük etkileri vardır.

Zeybek oyunları her biri kendi hikâyesinden doğmuş kimi zaman hüzünlü, kimi zaman kahramanlık dolu oyunlardır. Zeybek oynayan kişinin sadece figürleri yapması değil yaptığı figürlere bu duyguları katması önemlidir. Eğitmenlerimiz bu oyunları sizlere bu duyguları katarak öğretmeyi benimsemişlerdir.