Lindy Hop Dans Kursu

Lindy Hop (ya da Lindy) 1920 ila 1930larda New York, Harlem’de ortaya çıkmış bir partnerli danstır. Bu dans kendi içinde 8 ve 6 saymalı adımlardan oluşur ve Charleston ve Tap’tan esinlenilmiş adımlamalar içerir.

Bu dans çılgınca ve içten gelen bir şekilde, coşkulu tekmeler ve vücut hareketleriyle yapılır. Veya havalı ve karmaşık olabilir. Bu dansın en önemli yönleri partnerinle dans etmek, müziği yakalamak ve eğlenmektir.

Lindy Hop, ırk ayrımının yaşandığı zamanlardaki ırk bariyerini delip geçmiş bir kültürel fenomen olarak sayılır. Kültürel tarihle ilgilenen modern dansçılar, Lindy’nin köklerini, rivayetlerden ve dansçıların orijinal film görüntülerinden, 1970ler ve 1980lerdeki haliyle bir araya getiriyor. Lindy’nin tohumlarının ve tarihinin birbirine girmiş olmasına rağmen şu bir gerçektir ki, Lindy, Avrupa’ya özgü dans yapısı ve Afrika’ya özgü ritim ve hareketlerden doğmuştur.

Lindy Hop 1980′lerin ortalarında, dönemin etkileyici koreograf ve dansçısı olan Swing Legend Frankie “musclehead” Manning zamanında, tekrar keşfedilerek canlandırılmıştır. Şuanda Lindy Hop ve diğer Swing dansları ve çeşitleri dans pistine dönmek için dünya çapında bir modadır.

Okulumuz Dans okulu olarak bir çok çeşidi içinde barındırırken Lindy Hop Dans Kursu ve Swing Kursu nu da bünyesine katmıştır.